Postadress och besöksadress
S:ta Birgittas folkhögskola
Kungsträdgårdsgatan 12, 111 47 Stockholm

Telefon till kansli: 070-362 02 98
Rektor: Bengt Almstedt, 073-948 00 01, bengt.almstedt@stabirgitta.se

Postadress
S:ta Birgittas folkhögskola
Biborgsgatan 2, 152 41 Södertälje
Besöksadress
Östergatan 1

Resa till vår skola i Södertälje tar 15-20 minuter med buss från Fittja centrum och 30-35 minuter med buss från Liljeholmens tunnelbanestation.

Telefon under arbetstid: 070-330 26 87 eller 073-948 00 01.

Sjukanmälan

Sjukanmälan sker via SchoolSoft.

Personal

Här finns en lista med kontaktuppgifter till oss som jobbar på St:a Birgitta Folkhögskola.

Bengt Almstedt
Rektor
073-948 00 01
bengt.almstedt@stabirgitta.se

Ann Lampe
Ansvar SMF
Lärare
0702-64 16 38
ann.lampe@stabirgitta.se

Anna Jonsson
Lärare,
Svenska
070-330 26 87
anna.jonsson@stabirgitta.se

Anna Wojtasik
Lärare,
Matematik, Naturkunskap
072-543 20 11
anna.wojtasik@stabirgitta.se

Anette Becker-Lundell
Platsansvar Stockholm
Lärare,
Engelska
072-543 20 11
anette.becker@stabirgitta.se

Elisabet Schuck
Lärare,
Matematik, Naturkunskap, SNOK
070-572 54 66
elisabet.schuck@stabirgitta.se

Erik Rosshagen
Lärare,
Samhällskunskap, Skapande svenska
erik.rosshagen@stabirgitta.se
070-330 26 87

Göran Gustafson
Lärare,
Samhällskunskap, Historia, Religion, Svenska
072-543 20 11
goran.gustafson@stabirgitta.se

Katarina Korp
Platsansvarig Södertälje
Lärare,
Engelska, Svenska
070-330 26 87
katarina.korp@stabirgitta.se

Kicki Tepphag Olson
administratör
070-362 02 98
kicki.tepphag@stabirgitta.se

Linea Gunnarsson
Ansvar Grundläggande behandlingsassistenutbildning
Lärare,
070-328 99 57
linnea.gunnarsson@stabirgitta.se

Peter Widén
Lärare,
Svenska
072-543 20 11
peter.widen@stabirgitta.se

Pia Grübb Hasselblad
Lärare,
Svenska, Naturkunskap grund
072-543 20 11
pia.grubb@stabirgitta.se

Rafah Koudary
Lärare,
Matematik
070-330 26 87
rafah.khoudary@stabirgitta.se

Sofia Rosshagen
Kurator
072-320 36 92
sofia.rosshagen@stabirgitta.se

Programansvarig, särskild kurs
08-505 78 023
katolsktforum@sanktaeugenia.se

Suzanne Khachatryan
Lärare,
Vidgade vyer
ruzanna.kazandjian@stabirgitta.se

 

Kontaktformulär

Välkommen att kontakta oss med dina frågor. Vi svarar så snart vi kan.
  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.